Hledat

Kategorie

Srpen 2016
P Ú S Č P S N
« Čvc   Zář »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Tags

Sponzoři

Počítadlo

Ku pramenu

Pramenů je spousta, ale u tohohle jsme ještě nebyli. Jmenuje se Stračka (pozor, to „t“ je důležité!) a vyvěrá v obci Zašová. Legenda vypráví o křesťanském rytíři pronásledovaném tatary, který tři dny a tři noci bloudil v hlubokých lesích, až na smrt unaven poklekl a vroucně se modlil k Panně Marii. Když pak únavou usnul, viděl ve snu Matku Boží s děťátkem na ruce, jak mu spouští svou levou rukou šňůru, aby se jejího konce chytil a kráčel za ní. Když procitnul, zjistil, že je v neznámé krajině, kde se uprostřed lesíků a močálů pásli čápi a jiné vodní ptactvo a tu a tam bylo vidět chaloupku. Rytíř z vděčnosti za záchranu učinil slib, že postaví kapličku a daruje do ní obraz Panny Marie té podoby, v jaké se mu ve snu zjevila.
A protože minule jsme ujeli 50 km jako nic, krásně se projeli a navíc poznali pěknou hospůdku, také tentokrát nepojedeme cestou nejkratší, ale nejhezčí.

Po cyklostezce dojedeme na Domoraz, lesem k bývalé hospůdce U Černých a vystoupáme na Jehličnou. Kopeček je to poměrně vydatný, ale na trase jediný. Po modré turistické značce sjedeme do Zašové, kde uděláme malou smyčku k prameni a po občerstvení sjedeme k Bečvě. Po cyklostezce kolem Rožnovské Bečvy projedeme ze Zašové přes Veselou, Hrachovec a celé Valašské Meziříčí až k soutoku se Vsetínskou Bečvou, abychom si objasnili název tohoto krásného valašského města, a kolem posílené řeky dojedeme do Lhotky. Vrátíme se přes Lešnou, Pernou, Petřkovice a Janovice, kde se podruhé občerstvíme, kdyby přeci jen voda v prameni nebyla to pravé… Domů už je to jen kousek… Trasa měří 50 km, obsahuje lesní a polní nezpevněné cesty, které jsou však dobře sjízdné i na trekových kolech. Nastoupáme 660 m. Zrychlí nás cyklostezky, takže času bude dost… Přesto si pro jistotu návratu z Janovic vezměte světla.

Vyjíždíme ve čtvrtek dne 18.8.2016 v 16:30 od školy Educa.

plánovaná trasa

Napište komentář

Musíte se přihlásit,aby bylo možné vkládat komentáře!

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat